Ekonomi

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli ekonomi haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Ekonomi Haberleri

Kuyucak’ta 60 tonluk kantar hizmete girdi

Aydın’ın Kuyucak ilçesi Karapınar Mahallesinde 60 tonluk kantar, vatandaşlara hizmet vermeye başladı. 

Tabak Ayakkabı'dan emeklilere büyük indirim

Nazilli'de faaliyet göstermekte olan Tabak Deri Mağazası, Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şubesiyle dernek üyelerinin yararlanabileceği indirim protokolü imzaladı.

Aydın’da simit 2 lira oldu

Aydın’da simidin gramajı artırılarak fiyatı 1.5 liradan 2 liraya yükseltildi. 

İŞKUR’un engelli desteğiyle kendine iş kurdu

Nazilli’de yaşayan ortopedik engelli Murat Sarı (33), İŞKUR’un Engellilere Destek Projesi’nden aldığı hibe desteği ile yöresel ürünler ve manav dükkanı açtı. Sarı, “Yapılmak istenirse herkes yapabilir, yeter ki istesinler, hayata küsmesinler” dedi. 

Zeyrekoğlu Baklava, Nazilli’de hizmete açıldı

Nazilli Uzun Çarşı’da Şanlıurfa’ya özel baklavaları ile ağızları tatlandıracak Zeyrekoğlu Baklava, protokolün de katılımıyla hizmete girdi.

Nazilli Hangar'da kahvaltı keyfi bir başka

Nazilli'de konumu, fiyatı ve hizmetiyle en çok tercih edilen Nazilli Belediyesi'ne ait tesislerden biri olan Hangar Cafe Restoran, zengin menü çeşidi ve uygun fiyatlarıyla haftasonu hizmet vermeye devam ediyor.

'Nazlıköy' dualarla açıldı

Odun ateşinde doğal malzemelerle sağlıklı ürünler yaparak Türkiye çapına ve yurt dışına pazarlayan girişimci Sevgül Batur’un ‘Nazlıköy’ isimli satış mağazası, protokolün de katılımıyla dualarla açıldı. 

Nazilli Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 700 lira

Belediye-İş Sendikası Aydın İl Başkanı Hidayet Yaman ve Nazilli Baş Temsilcisi Öner Balcı, Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantıları kapsamında, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde belediye personeli ile Meclis Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Başkan Özcan, yapılan anlaşma ile belediyede en düşük maaşın 3 bin 700 lira olduğunu açıkladı.

İkra Mobilya’dan Mart ayına özel indirimler

Nazilli’de hizmet veren İkra Mobilya, Mart ayına özel indirimler uygulamaya başladı. Seçili ürünlerde fırsat ürünü olarak yapılan indirimler Mart ayı boyunca devam.edecek.

Hobi olarak başladılar, şimdi harçlıklarını çıkarıyorlar

Nazilli’de yaşayan 3 üniversiteli genç kız, doğal ve bitkisel karışımla soya mumu yaparak harçlıklarını çıkarıyor.   

Girişimci kadınlar ödüllendirildi

Aydın’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ticaret Odası Toplantı Salonunda, girişimci kadınlara hediye takdim töreni gerçekleştirildi.

Aydın'da vergi rekortmenleri açıklandı

Aydın’da 2019 yılı gelir vergisi rekortmeni 3 milyon 659 bin 71 lira ile Şefik Çerçioğlu olurken, kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde ise 30 milyon 854 bin 475 lira ile Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş. ilk sırada yer aldı.

AYESOB'dan koronaya karşı anons

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından koronavirüse karşı vatandaşları uyarmak amacıyla, Nazilli Perşembe Pazarı’nda hazırlanan araçla anons yapıldı. 

GEKA, proje önerileri bekliyor

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Güney Ege’deki sosyal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda yürüttüğü 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) için 15 Mart 2021 tarihine kadar proje önerileri bekliyor.

Kadınlara en güzel hediye İŞKUR'dan

Aydın'da İŞKUR İl Müdürlüğü'nün işbaşı eğitim programı kapsamında 36'sı kadın 53 kişi işe başladı. 

Ülken'den çağrı: 'İşletmelerin kapanmaması için dikkat edelim'

Aydın’da son günlerde koronavirüs vaka sayısının arttığını belirten Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, işletmelerin tekrardan kapanmaması için vatandaşları kurallara uymaya davet etti. Başkan Ülken, “Bu işletmelerin sahiplerinin ve çalışanlarının, çoluğuna çocuğuna ekmek parası götürmek zorunda olanların tekrar kapanmaması için, sağlığımız için lütfen dikkat edelim.” dedi.

Kazı kazandan 2 milyon lira kazandı

Aydın'ın Germencik ilçesinde bir vatandaş, 30 liralık kazı kazan oyunundan 2 milyon lira para ödülü kazandı.

Aydın ekonomisini konuştular

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu üyeleri ile AK Parti İl Ekonomi İşleri Başkanı Hüseyin Pekgüzel arasında gerçekleşen toplantıda, Aydın ekonomisinin gelişimi adına yapılacak çalışmalar ve sanayicinin sorunları hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Hafta sonu Nazilli’de pazarlar açık

Nazilli’de ‘Yerinde Karar’ döneminin başlamasıyla hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılırken,  Cumartesi ve Pazar günü kurulan Şirinevler, Yeni Mahalle ve Turan Mahallesi pazarlarının eski günlerinde açılmasına karar verildi.

Toplam 194 haber.