Ekonomi

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli ekonomi haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Ekonomi Haberleri

Aydın Valiliği’nin projesine AB desteği

Aydın Valiliği’nin koordinatörü olduğu “Tarımsal Girişimciler için Güvenli Dijital Pazarlama” adlı Erasmus+ Projesi, Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklemeye değer bulduğu 32 projenin içinde yer aldı.

Muhtar ve fırıncıdan örnek hayır

Nazilli’de Bilgen Ekmek Fırını Sahibi Mehmet Bilgen ve Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Certel, ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ekmek ihtiyaçlarını karşılayacak. 

Tatlı ve ekşi maya ekmeğini Aydınlılarla buluşturuyor

Efeler’de market işletmecisi Volkan Baba, dükkanında satışa sunduğu tatlı maya ekmeği ve bazlama ile üretici köylü kadınlara destek veriyor. Pandemi döneminde pazarda tezgah açamayan köylü kadınların yaptığı tatlı maya ekmeği ve bazlamaları aynı fiyata satışa sunan Baba, “Eşsiz bir lezzete sahip olan tatlı maya ekmeği ve bazlama ile Manisa’dan özel olarak getirttiğimiz ekşi maya ekmeği tüketmek isteyen vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Nazilli’nin ilk kedi oteli açıldı

Nazillili veteriner hekim Ömer Ozan, ilçede bir ilke imza attı. Ozan, hayvanseverlerin tatile veya seyahate çıktığında gönül rahatlığıyla kedilerini bırakabilecekleri ‘Kedi Oteli’ni bölge halkının hizmetine açtı. Ozan, “Nazilli’de tamamen yasal olarak hizmet verebilecek olan ilk ve tek kedi oteli burasıdır” dedi.

Özmen: 'Üreticimiz daha çok kazanacak'

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, devlet tarafından tarım sektörüne yapılacak yatırımlar, verilecek desteklerle Aydınlı üreticilerin daha çok kazanacağını söyledi.

SGK Müdürü Esentürk'den yerel gazetelere ziyaret

Nazilli Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Erdem Esentürk, SES ve Adalet Gazetesi’ni ziyaret etti. Yazı İşleri Müdürü Ümit Özmen’in ev sahipliği yaptığı, sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Esentürk, kurumun işleyişi hakkında bilgiler verdi. 

Karacasu'da Nihal'in Bahçesi açıldı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 4 yıldır kendi yetiştirdiği ve doğadan topladığı bitkilerden reçel, marmelat, krem, kadın ve erkeklere özel karışımlar, bitki özleri üreten Nihal Deliktaş, ilçe merkezinde iş yerini açtı. 

PTT’den Sevgililer Günü’ne özel indirim

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş), 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm müşterilerinin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında müşteriler, 8-13 Şubat 2021 tarihleri arasındaki iş günlerinde, yurt içi varışlı APS kurye ve posta kargosu gönderilerini yüzde 25 indirimli gönderecek. 

Efeler Belediyesi'nden 2 milyon liralık satış

Aydın’ın Efeler ilçesinde belediye, 77 taşınmazını ihale ile satılığa çıkardı. Taşınmazların satışından belediye, yaklaşık 2 milyon 132 bin lira gelir elde edecek.

Çelebi Mühendislik hizmete girdi

Nazilli’de Karaçay Mahallesi 1001 Sokak üzerinde ısıtma ve soğutma alanında faaliyet gösterecek, Makine Mühendisi Mustafa Ençetin’in sahibi olduğu Çelebi Mühendislik hizmete girdi.   

OKT Trailer’den AB standartlarında süt tankeri

Aydın’da üretim yapan, Türkiye’nin araç üstü ekipman ve treyler sektörünün önde gelen firması OKT Trailer’ın 2. nesil süt tankeri ile kalitesini avrupa standartlarına konumlandırdı.

'Merkezi yönetim Aydın’ı yalnız bıraktı'

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın son 25 yılda milli gelirde ilk 10’dan 42. sıraya gerilediğini söyledi. Aydın’ın merkezi yönetim tarafından da yalnız bırakıldığını savunan Başkan Ülken, “Ege’de havalimanı, fuar alanı, serbest bölgesi, şehir hastanesi ve herhangi bir bölge müdürlüğü bulunmayan bir şehir olduk” ifadelerini kullandı. 

Kuşadası Belediyesi'nden balıkçı esnafına malzeme desteği

Kuşadası Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan esnafa destek olmayı sürdürüyor. 2021 yılının ilk toplantısında belediye kiracısı esnafın kira borçlarını erteleme ve gecikme faizlerini silme kararı alan Kuşadası Belediye Meclisi, son olarak balıkçı esnafına malzeme desteğinde bulunma kararı aldı. Kararı sevinçle karşılayan balıkçı esnafı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür etti.

Birlik'ten süt üreticilerine destek

Aydın'da kendisine üye olan üreticilerin üretim maliyetlerini düşürmek için harekete geçen Süt Üreticileri Birliği, yazın aldığı saman ve pancar küspesini üyelerine maliyetine vermeye başladı.

Savaş: 'Esnaflarımızın yanında olmaya devam ediyoruz'

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan düşük faizli kullanılan kredilerin 6 ay ertelenmesiyle ilgili açıklama yaptı. 

Karacasu'daki dev istihdam projesinde imzalar atıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde kurumların bir araya gelerek hayata geçirdiği "Karacasu İçin Birlik Olduk” projesinde, gıda işleme makine ve ekipmanı ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı.

'Askıda Su Faturası' dertlere derman oluyor

Ekonomik sıkıntıların iyice kendini hissettirdiği şu günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Askıda Su Faturası” kampanyasıyla vatandaşların yaklaşık 1 milyon liralık faturası ödendi. Aydınlıların dayanışmasıyla zor durumdaki binlerce ailenin ödenemeyen faturaları ödenmiş oldu. 

Buharkent OSB’nin enerji sorunu çözülüyor

Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin artan elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla OSB’ye Trafo Merkezi kurulacak. 

Ülken: 'Mesleki Yeterlilik Belgesi iş gücü piyasamızı olumlu etkileyecek'

Aydın'da faaliyet gösteren 4K Uluslararası Belgelendirme Şirketi Genel Müdürü Sertan Yıldız, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken'i beraberindeki heyet ile ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşan Ülken, “Mesleki yeterlilik belgesi iş gücü piyasamızı olumlu etkileyecek.” dedi.

Toplam 194 haber.