Ekonomi

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli ekonomi haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Ekonomi Haberleri

CHP, esnafın sesi olmaya çalışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il yönetimi, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve yönetimi, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile birlikte Nazilli'de esnafları ziyaret etti. 

Aydın’da çocukların sokakta çalışması yasaklandı

Aydın Valiliği, çocukların sokakta çalışmalarına veya çalıştırılmalarına yasak getirdi. Çocuklar, sokaklarda hurda toplama, su, mendil, sakız satma veya araba camı silme gibi işlerde çalışamayacak. 

Milletvekili Sezgin, zeytinyağı ithalatına karşı çıktı

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, iktidarı zeytinyağı ithalatını durdurmaya ve üreticilere destek vermeye çağırdı.

Soğuk havanın vurduğu kış çileğinde zarar açıklandı

Son günlerde etkili olan soğuk havadan olumsuz etkilenen Sultanhisar’daki kış çileği ile ilgili Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, zarar tespit çalışmalarını tamamladı. Bin 820 dekar arazinin zarar gördüğünü tespit eden Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bu doğrultuda 73 üreticinin zarara uğradığını belirledi. 

Söke Belediyesi, tarımsal üretimden uzak kalmayacak

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, halk ile birlikte yönetim anlayışının en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarla ve mahalle muhtarları ile sürekli buluşarak taleplerini dinleyen Başkan Tuncel, hafta sonunda Söke Ovası’nda bazı üreticilerle bir araya geldi.

Ülken’den üyelere finansman desteği müjdesi

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, salgın nedeniyle üyelerinin finansmana erişim sıkıntısı yaşamamaları ve kredi kolaylığı için bankalarla görüşme yaptığını söyledi. 

İhtiyaç, 2 milyon TL’lik yatırımla Aydın’da ilkleri gerçekleştirdi

2020 yılında 2 milyon TL’lik yatırım gerçekleştiren İhtiyaç İş Sağlığı Güvenliği Merkezi, İşe Giriş Sağlık Raporu’nu tek merkezde veren laboratuvarı ve bünyesinde Gezici Sağlık Aracı bulunduran Aydın’daki ilk ve tek firma oldu.

Arslan: 'Haluk Başkanın destek ve yardımları bize güç vermiştir'

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, MHP il ve ilçe teşkilat başkanları ile yönetim kurulu üyelerini NTO hizmet binasında misafir etti. Arslan, “Özellikle odanın hizmet binası yerinin satın alınmasında, o dönem belediye başkanı olan Haluk Alıcık’ın destek ve yardımlarını gördük” dedi.

Aydın'da ikinci el eşyaya sıkı takip

Aydın’da ikinci el hurda eşya alım satımı kontrol altına alınacak. 

NTO Başkanı Arslan'dan Ökdem'e ziyaret

Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile asaleten Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Ökdem’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Aydın'da zeytinyağı ithalatına ortak tepki

Aydın Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası ve Efeler Ziraat Odası tarafından zeytinyağı ithalatıyla ilgili ortak açıklamada bulunuldu.   Açıklamada üreticinin üretimden vazgeçmemesi için zeytinyağı ithalatı yapılmaması gerektiğinin altı çizildi. 

GEKA’dan projelere fizibilite desteği

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 136’ncı Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli’de gerçekleştirildi. Toplantıya başkanlık yapan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, bölge illerinde yatırımların uygunluğunun tespit edilmesi amacıyla yatırım destek ofislerince 11 proje için fizibilite raporları hazırlandığını söyledi. 

Kazakistan'a 9 bin parça ürün gönderildi

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yüzyıllardır devam eden çömlekçilik mesleğini geleceğe taşımak için ter akıtan Karacasulu ustalar, yurt dışı pazarıyla da isimlerinden söz ettiriyor.

Aydınlı 4 firma ihracatın yıldızı oldu

Ege Bölgesi’nde 2020 yılı İhracatın Yıldızları listesinde, Aydın Sanayi Odası’ndan 4 firma yer aldı. 

Buharkent Belediyesi, kapalı olan iş yerlerinden kira almayacak

Buharkent Belediyesi, kiracısı olan iş yerlerinden kapalı oldukları pandemi süresi içerisinde kira ücreti almayacak. Pandemi döneminde açık olan ancak kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiren iş yerlerinde ise kira ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Soğukların vurduğu kış çileğinde zarar tespit çalışması başlatıldı

Türkiye’nin çilek üretim merkezlerinden biri olan Sultanhisar’da son günlerde etkili olan soğuk hava, 3 bin dekarlık alanda ekimi gerçekleştirilen kış çileğini olumsuz etkiledi. Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından bölgede zarar tespit çalışması başlatılırken üreticiler, soğuk havadan dolayı yaşadıkları zararın karşılanmasını istiyor.

AK Partili Savaş destek oldu, çam fıstığı coğrafi işaret alıyor

Aydın’ın önemli tarım ürünlerinden olan çam fıstığına coğrafi işaret ilanı için çalışmalara destek veren AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Cengiz Ülgen ile birlikte Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ı ziyaret etti. 

Zeytin yaprağı ve bıldırcın aşkı 15 patent getirdi

Aydın’ın simgelerinden incir, zeytin yaprağı ve bıldırcın üzerinde bilimsel araştırmalar yapan Hakan Başlık, kendi buluşu olan 15 ürüne patent aldı. Koronavirüs salgınında tüketimi artan zeytin yaprağının virüse karşı kalkan olduğunu 10 yıl önce keşfettiğini belirten Başlık, “Patentli ürünlerimizin değeri, bu dönemde daha iyi anlaşıldı” diye konuştu. 

'Medya sektörü için hibe ve kredi verilmeli'

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) 22. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda koronavirüsün medyayı olumsuz etkilediği belirtilirken, medya sektörü için hibe ve kredi verilmesi gerektiği vurgulandı. 

Toplam 194 haber.