Güncel

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Güncel Haberleri

Nazilli'de 'Kadın Komisyonu' kuruldu

Nazilli Belediye Meclisi’nde İYİ Partili Meclis Üyesi Gönül Öztürk, kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için komisyon kurulması yönünde önerge verdi. Önerge, Nazilli Belediye Meclisi’nde tüm partilerin desteğiyle kabul edildi.

Jandarma ekipleri dinamik denetlemelerde vatandaşları uyardı

Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Covid-19’la mücadele kapsamında İsabeyli Mahallesi’nde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlere İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakdan Öztürk de katılırken, vatandaşlardan tedbirlere uymaları istendi.

Nazilli'de 'UYUMA' uygulaması tanıtıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni geliştirilen, uyuşturucu operasyonlarına yeni bir boyut kazandıran telefon mobil uygulaması ‘UYUMA’, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un katımıyla Uzun Çarşı girişinde tanıtıldı.

Çerçioğlu’ndan emekçi kadınlara 'hijyen kiti'

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Nazilli Şehit Mustafa Akdağ Parkı'nda kurulan Nazilli Kadınları Emek Pazarı'na ürünlerini satmak için gelen kadınlara hijyen kiti dağıttı. 

15 dakikada 2 mülkün satışına onay çıktı

Karacasu Belediyesi Mart Ayı Meclisinde 3 arazi ve bir taşınmaz mülk satışı vatandaşların dilekçesi ile gündeme geldi. Bunlardan ikisi reddedilirken ikisinin ise satışa çıkarılması kabul edildi. 4 karar da oy çokluğu ile alınırken sadece 15 dakika 54 saniye süren Mart ayı meclis toplantısı ilçe tarihinin en kısa meclis toplantılarından biri olarak kayıtlara geçti. 

Kuyucak’ta temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor

Kuyucak Belediyesi temizlik personelleri tarafından ilçe merkezi ve tüm mahallelerde temizlik çalışmalarının devam etmesinin yanı sıra mezarlıklarda, sanayi sitelerinde ve evlerin yola cephe duvarlarında boya, badana yapılıyor.

Aydın Afet Müdürlüğü'nden görme engellilere farkındalık eğitimi

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi’nde, görme engellilere yönelik ‘Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin Afet Farkındalık eğitimi gerçekleştirildi. 

Yok böyle bir sevgi

Aydın'ın Karacasu ilçesi Nargedik Mahallesi'nde objektiflere yansıyan görüntüler yürekleri ısıttı.

Hak-İş'in Aydın İl Başkanı Nefise Şahin oldu

Türkiye'nin ikinci en büyük İşçi Konfederasyonu olan Hak-İş Aydın İl Başkanlığı'na, bir süre önce Öz Sağlık-İş Aydın İl Başkanlığına getirilen Nefise Şahin atandı. 

'Yabani hayvan ve bitki türleri korunmalı'

Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, günümüzde yabani hayvan ve bitki topluluklarının yaşam alanlarının sanayileşme, plansız tarımsal uygulamalar ve kentlerdeki çarpık yapılaşmalar nedeniyle kaybolduğunu söyledi. 

Milletvekili Yavuz, arı ölümlerinin önlenmesi için istişarelerde bulundu

AK Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, tarımsal ilaçlamalardan dolayı yaşanan arı ölümleriyle ilgili Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’yi ziyaret etti.

Sultanhisar Belediyesi’nden ekonomik kalkınma hamlesi

Sultanhisar Belediyesi, ilçenin otel ihtiyacını karşılamak ve kendisine gelir kaynağı oluşturmak için yapımına başladığı otel projesine hız verdi. 4,5 milyon liraya mal olacağı belirtilen 4 katlı ve 80 kişilik otelin çilek sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Bitkisel ürünlerle 49 çifti çocuk sahibi yaptı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde doğal köy ürünleri ve bitkisel kür alanında yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’de adından söz ettiren Nihal Deliktaş, özel hazırladığı hayıt macunu ile de bugüne kadar birçok çifte çocuk sahibi yaptığını ileri sürdü..

Kızılay'dan Roman vatandaşlara yardım eli

Nazilli'de Kızılay tarafından Roman vatandaşlara gıda kolisi dağıtıldı. Muhtarlıklardan ve Roman Derneği’nden alınan isim listesine göre yapılan dağıtımda vatandaşlar, yetkililere teşekkür etti. 

Aydın’da modern kamu binası

Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün modern, yeni hizmet binası tamamlandı. Efeler Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile birlikte iki kamu kurumu, yeni hizmet binasına taşınarak hizmet vermeye başlayacak. 

Buharkent Belediyesi’nden yol çalışması

Buharkent Belediyesi, Ortakçı Mahallesi’nde parke taşı döşeme ve yol yapım çalışması başlattı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Ortakçı Mahallesi’nde yollar, modern bir görünüme kavuşacak. 

Yumurtlayan horoz şaşırttı

Aydın’ın Çine ilçesinde yaşayan Hüseyin İmer’in beslediği horozun yumurtlaması, duyanları ve görenleri şaşkına çevirdi. İmer, 3 yaşındaki horozunun yumurtasını uzun yıllar saklayacağını söyledi. 

MHP'li Alıcık, rahmetli Erbakan’ı andı

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık,  Saadet Partisi Genel Başkanı Prof Dr Necmettin Erbakan'ı vefatının onuncu yılında şükranla yad ettiğini söyledi. 

Aydın Valiliği'nden risk grubu açıklaması

Aydın Valiliği'nce 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde Aydın için ilan edilen risk grubu seviyesine göre Hıfzıssıhha Kurulu'nca gerekli adımların atılacağı belirtildi.