Sağlık

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli sağlık haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Sağlık Haberleri

Vali Aksoy’dan koronayla ilgili sevindiren açıklama

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın’ın koronavirüs vaka sayıları en düşük olan büyükşehir illeri arasında 7’nci sırada olduğunu söyledi. Vaka sayılarının daha aşağıya çekilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Aksoy, Mart ayı ile birlikte normalleşme süreciyle ilgili adımların atılacağını ifade etti. 

Türküden esinlendi, hastane mikrobuna çare buldu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Teknokent’te faaliyet gösteren firmasıyla bilimsel buluşlara imza atan Hakan Başlık, “Hastane önünde incir ağacı” türküsünden esinlenerek incir yaprağından yaptığı karışımla hastane mikrobuna çözüm buldu. Başlık, kutsal kitaplarda yer alan incirin bilinmeyen bir özelliğini daha ilk kez ortaya çıkardığını söyledi. 

Başkan Erol, koronavirüs aşısı oldu

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, koronavirüs aşısı yaptırdı. Başkan Erol, “Gece-gündüz var gücüyle Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımıza minnettarız.” dedi.

Nazilli'de aşı izdihamı korkuttu

Nazilli’de koronavirüsle mücadele kapsamında randevu sistemiyle uygulanan aşılama sürecinde aşı merkezlerindeki kalabalık görüntüler korkuttu. Aşı yapılan kişilerin merkezlerde 15 dakika gözlemlenmesi ve yeni aşılamaya gelenlerin oluşturduğu izdiham endişeye yol açtı. 

Bakan Koca, Aydın'ın vaka sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, son 1 haftada Aydın'da Kovid-19 vaka sayısının yüzbin kişide 35,21 olduğunu belirtti. 

Minik Yakup, kök hücre aşısı oldu

Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi onaylanan 1 yaşındaki Aydınlı Yakup Efe Ertürk, ilk kök hücre aşısını oldu. Baba Kenan Ertürk, emeği geçenlere teşekkür ederek oğlunun sağlığına kavuşması için vatandaşlardan dua etmelerini istedi. 

Aydın'da 71 bin koronavirüs aşısı yapıldı

Aydın'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 71 bin 779 aşı yapıldı.

Aydın'da 1.5 milyonluk korona cezası

Aydın'da koronavirüsle ilgili yapılan denetimler sonucu kurallara uymayanlara 1 milyon 490 bin 978 lira para cezası uygulandı.

Karacasu Kaymakamı aşı oldu

Aydın'ın Karacasu İlçesinde Kaymakam Ahmet Soley sırası gelmesi üzerine Covid-19 aşısını yaptırdı.

Günel, 'Aşı turizmcinin tek umudu'

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, turizm sektörünün 2021 yılına umutla bakması için, koronavirüs aşısının bir an önce toplumun büyük kesimine uygulanması gerektiğini söyledi.  

Kanser hastası kadın için ilaç gibi karar

Aydın'da kanser tedavisi gören 61 yaşındaki Zeynep Cafer, tedavisinde kullanılan ilaçlarının SGK tarafından karşılanması için açtığı ve diğer kanser hastalarına emsal olacak davayı kazandı.

Mustafa Savaş'tan Nazilli'ye sağlık yatırımı müjdesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Nazilli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için yüklenici firmayla sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

NBED’e iki hayırseverden bağış

Nazilli Bedensel Engelliler Derneği’ne (NBED) iki hayırsever tarafından 4 tekerlekli sandalye bağışlandı. NBED Başkanı Ayşe Hışıl Çınkıt, bu bağışların diğer vatandaşlara örnek olmasını istedi. 

Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi açılıyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, sağlık, yangın, güvenlik ve benzeri acil durumla karşılaşan vatandaşların sadece ‘112’ numarasını arayarak ulaşmasına imkan sağlayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 24 Şubat’ta hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Büyük Menderes Havzası'ndaki kirliliğin önlenmesi görüşüldü

Aydın’da Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirilen İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Büyük Menderes Nehri’nin kirliliğinin önlenmesi hususu görüşüldü. 

Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Aydın’da 14 Ocak’ta ilk doz koronavirüs aşısı uygulanan sağlık çalışanlarına ikinci doz aşı da yapılmaya başlandı.

NDH’ye 2. seviye yoğun bakım ünitesi

Nazilli Devlet Hastanesi’nde (NDH) hayırseverlerin desteği ile 2. seviye yoğun bakım ünitesinin inşaatına başlandı.  

Aydın'da 5 kişide mutasyonlu virüs görüldü

Aydın’da 5 pozitif hastada İngiltere varyantlı koronavirüs mutasyonlu virüs tespit edildi. Mutasyonlu virüs görülen vakalar, KYK yurdunda gözlem altına alındı. 

Organlarıyla can oldu

Nazilli Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen Osman Erdem’in (51) nakle uygun bulunan karaciğeri ve böbrekleri, organ nakli bekleyen 3 kişiye umut oldu.

Toplam 170 haber.