Sağlık

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli sağlık haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Sağlık Haberleri

Karacasu Kaymakamı aşı oldu

Aydın'ın Karacasu İlçesinde Kaymakam Ahmet Soley sırası gelmesi üzerine Covid-19 aşısını yaptırdı.

Günel, 'Aşı turizmcinin tek umudu'

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, turizm sektörünün 2021 yılına umutla bakması için, koronavirüs aşısının bir an önce toplumun büyük kesimine uygulanması gerektiğini söyledi.  

Kanser hastası kadın için ilaç gibi karar

Aydın'da kanser tedavisi gören 61 yaşındaki Zeynep Cafer, tedavisinde kullanılan ilaçlarının SGK tarafından karşılanması için açtığı ve diğer kanser hastalarına emsal olacak davayı kazandı.

Mustafa Savaş'tan Nazilli'ye sağlık yatırımı müjdesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Nazilli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için yüklenici firmayla sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

NBED’e iki hayırseverden bağış

Nazilli Bedensel Engelliler Derneği’ne (NBED) iki hayırsever tarafından 4 tekerlekli sandalye bağışlandı. NBED Başkanı Ayşe Hışıl Çınkıt, bu bağışların diğer vatandaşlara örnek olmasını istedi. 

Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi açılıyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, sağlık, yangın, güvenlik ve benzeri acil durumla karşılaşan vatandaşların sadece ‘112’ numarasını arayarak ulaşmasına imkan sağlayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 24 Şubat’ta hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Büyük Menderes Havzası'ndaki kirliliğin önlenmesi görüşüldü

Aydın’da Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirilen İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Büyük Menderes Nehri’nin kirliliğinin önlenmesi hususu görüşüldü. 

Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı

Aydın’da 14 Ocak’ta ilk doz koronavirüs aşısı uygulanan sağlık çalışanlarına ikinci doz aşı da yapılmaya başlandı.

NDH’ye 2. seviye yoğun bakım ünitesi

Nazilli Devlet Hastanesi’nde (NDH) hayırseverlerin desteği ile 2. seviye yoğun bakım ünitesinin inşaatına başlandı.  

Aydın'da 5 kişide mutasyonlu virüs görüldü

Aydın’da 5 pozitif hastada İngiltere varyantlı koronavirüs mutasyonlu virüs tespit edildi. Mutasyonlu virüs görülen vakalar, KYK yurdunda gözlem altına alındı. 

Organlarıyla can oldu

Nazilli Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen Osman Erdem’in (51) nakle uygun bulunan karaciğeri ve böbrekleri, organ nakli bekleyen 3 kişiye umut oldu.

Sabah sporuyla zinde kalıyorlar

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri, vatandaşların spor yaparak sağlıklı olmalarını sağlamak amacıyla, Nazilli’de sabah sporu etkinliklerine devam ediyor. Sabah 09.00’da bir araya gelen kadınlar, eğitmenler ve şarkılar eşliğinde sabah sporlarını yapıyor.

Küçük Şura yardım bekliyor

 Aydın’da tümörlü sol ayağı geçirdiği ameliyatla kesilmekten kurtulan 4 yaşındaki Şura Çalışkan’ın İstanbul’da süren tedavisinin masraflarının karşılanması amacıyla Aydın Valiliği’nce yardım kampanyası başlatıldı. Ailesi, küçük kızın sağlığına kavuşması için hayırseverlerin desteğini bekliyor.  

Karacasu'da vakalarda artış var

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 3 Şubat günü 5'e kadar inen koronavirüs vaka sayısı, yapılan iki ayrı hata sonucu birden yine hortladı. Bu kez çok daha hızlı yayılım gösteren koronavirüs vakaları 2 günde bir anda 23'e çıktı. Yeni vakaların da beklendiği öğrenilirken Kaymakam Ahmet Soley, vatandaşları uyardı.    

Kalp pili ile sağlığına kavuştu

Kalp krizi geçirmesi sonucu Aydın Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 66 yaşındaki Yusuf Kara, takılan kalp pili ile sağlığına kavuştu. Yaşaması adeta bir mucize olan Kara, sağlığına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Kurşun başta olmak üzere sağlık personeline teşekkür etti.

Lösemiyi yenen genç, hastalara umut oldu

Aydın’da 7 yıl önce lösemi tanısı konulan 15 yaşındaki lise öğrencisi Emirhan Bek, mücadele azmi sayesinde hastalığı yenerek sağlığına kavuştu. Hastalara umut olan Emirhan’ın annesi Filiz Yaşar, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde sosyal medyadan yaptığı paylaşımla oğlunun kanseri yeneceği inancıyla mücadele ederek yaşama tutunduğunu söyledi. 

'Kilo vermek mi istiyorsunuz?'

Fazla kilom var ama diyet yapamıyorum.. Pazartesi diyete başlıyorum... Ben tatlıdan vazgeçemem.. Bu göbek nasıl eriyecek? 

Nazilli'de güzel hava koronayı unutturdu

Nazilli'de hava sıcaklığının 20 dereceye çıkmasının ardından vatandaşlar, Perşembe Pazarı’nın da etkisiyle kendilerini dışarı attı. Etkili olan güzel hava, koronavirüs salgınını ve tedbirlerini unutturdu.

Başkan Yörüyen, azmi ile 34 kilo verdi

Aydın'da fazla kilolarından rahatsız olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Rıza Yörüyen, diyet ve spor yaparak 1 yılda 34 kilo verdi. 124 kilodan 90’a düşmeyi başaran Yörüyen, yeni haliyle görenleri şaşırttı.

Toplam 162 haber.