Sağlık

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli sağlık haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Sağlık Haberleri

Aydın'da ambulans şoförlerine eğitim verildi

Aydın’da İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Birimi tarafından Acil Sağlık Hizmeti İstasyonları’nda çalışan personele yönelik Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi. 

Vali Aksoy, Aydın'ın koronavirüs tablosunu açıkladı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uyma konusunda duyarlılık gösterdiğini belirterek, “Rakamlarımız iyi durumda” dedi. 

AK Partili Yavuz müjdeyi verdi: 'Aydın'a 14 adet yeni ambulans kazandırdık'

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın’a 14 adet yeni ambulans kazandırdıklarını açıkladı.

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına ödülleri takdim edildi

Aydın’da ilk defa yapılan ölçeklendirme ile sistematik hale getirilen başarı sıralamasında birinci olan Kuyucak 112 ASHİ, ikinci olan Yenipazar 112 ASHİ ve üçüncü olan Koçarlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

Bergamot, ilgi kaynağı oldu

Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen, kötü kolesterolü düşüren ve C vitamini deposu olarak bilinen bergamot, Nazilli Perşembe Pazarı’nda vatandaşların ilgi odağı oldu.  

Aydın'a 115 sağlık personeli ataması

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Aydın’ın ilçelerinde yeni açılan yoğun bakımlarda ihtiyaç duyulan 115 sağlık personelinin atamasının yapıldığını açıkladı. 

Tabip Odası Başkanı Çıbık: 'Ciddi bir yan etki olmadı'

Aydın'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 21 binden fazla kişi aşılanırken, Tabip Odası Başkanı Adalet Çıbık, aşılama ile ilgili şu ana kadar kendilerine bildirilen ciddi bir yan etkinin olmadığını söyledi.

Koronayı yenen gazetecilerden uyarı: 'Virüsün şakası yok, tedbirlere uyun'

Aydın’da koronavirüse yakalanan ve tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuşan gazeteciler, hastalık sürecinde zor günler geçirdiklerini belirterek vatandaşlara, “Virüsün şakası yok, tedbirlere uyun” çağrısında bulundu. Aydınlı gazeteciler, aşı konusunda da sahada çalışan meslektaşlarına öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. 

AK Partili Savaş ve Yavuz’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Metin Yavuz, Yenipazar Entegre İlçe Devlet Hastanesi’nin hizmete açılmasında sağladığı desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. 

Savaş: 'Aydın'da sağlık altyapısı daha da güçlenecek'

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yenipazar 10 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi ile ilgili açıklama yaptı. 

Nazilli'de bitkin halde bulunan şahine yaşam eli

Aydın’da bitkin halde bahçede bulunan şahin, veteriner hekim Ömer Ozan tarafından acil müdahale yapıldıktan sonra Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Tedavisinin tamamlanmasının ardından şahin, yeniden doğaya bırakılacak.

ADÜ Hastanesi ‘bebek dostu’ oldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 'bebek dostu' unvanını aldı.

Yenipazar’da 10 yataklı hastane hizmete başladı

Aydın’ın Yenipazar ilçesinde 10 yatak kapasiteli Entegre Devlet Hastanesi açıldı. Hastane arsa alanı 5 bin 229 metrekare, oturum alanı bin 050 m2 olup 3 bin 143 metrekare de kapalı alana sahip.

'Verem'e dikkat çektiler

Toplam 162 haber.