Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Yenipazar’da AK gençlik ‘Asan’a emanet

AK Parti Yenipazar İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak Mert Asan atandı.

CHP’li Bülbül, “Kanun teklifi Anayasa’yı ihlal ediyor”

Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında konuşan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, kanun teklifinde Anayasa’yı ihlal eden maddelerin olduğunu ve pek çok hak gaspına neden olacağını belirtti.

Yenipazar TDP, Özdemir'e emanet

Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi tarafından, Yenipazar İlçe Başkanlığı'na Erhan Özdemir atandı.

Alptekin: "Bırakın da dümene Millet İttifakı geçsin"

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti iktidarının başarısız politikaları ve pandemi koşulları nedeniyle esnaf, çiftçi ve çalışanların üzerindeki karamsar tablonun her geçen gün daha da kötüleştiğini savundu. Alptekin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini iddia etti.

CHP’li Bülbül’den Adalet Bakanı’na çağrı: “Görevinizi yapın”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sezgin Baran Korkmaz’ın mal varlıklarına konulan tedbir kararının kaldırılmasıyla ilgili Adalet Bakanı’na çağrıda bulundu. Bülbül, “Adalet Bakanı ve HSK Başkanı olarak görevinizi yapın” dedi.

AK Parti heyetinden Vali Aksoy’a ziyaret

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın heyetini makamında ağırladı.

CHP'li Bülbül,

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Meclis Genel Kurulu’nda yargının siyasallaşmasını eleştirdi. Özgürlükçü kararlar veren hakimlerin sürgün edildiğini belirtirken, FETÖ borsasına karışan hiçbir hakim ya da savcıya işlem yapılmadığını söyledi.

CHP’li Yıldız’dan otoyolla ilgili soru önergesi

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Aydın-Denizli otoyoluyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması istemiyle TB’ye soru önergesi verdi.

Tarım eylem planı çiftçilere 'DEVA' olacak

Üreticiler ile bir araya gelen DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, partisinin tarım eylem planını açıkladı. Tarımın Aydın ve ülke için lokomotif sektörlerinden birisi olduğunu vurgulayan Erürker, "Tarım sektörü darboğazda, çiftçilerimiz sıkıntıdadır. Mevcut yönetim çözüm üretememektedir. Ülkemiz tarımını ayağa kaldıracak, çiftçilerimizi rahatlatacak tarım eylem planımız hazır" dedi.

İYİ Partili Öztürk’ten yola devam mesajı

İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı asil ve yedek yönetiminde görev alan 13 kişinin basın açıklaması yaparak istifa etmesinin ardından açıklama yapan İlçe Başkanı Cihat Öztürk; “Bayrağı devralacak arkadaşlarımızla mücadelemiz yılmadan devam edecektir” dedi.

Nazilli İYİ Parti’de istifa şoku

İYİ Parti Nazilli İlçe Yönetim Kurulu’ndan 4’ü asil 9’u yedek olmak üzere toplam 13 üye istifa etti.

CHP'li Bülbül, 'Cezaevleri alarm veriyor'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, son 4 ayda en az bin 276 kişinin cezaevlerinde hak ihlaline uğradığını belirterek, Meclis’te komisyon kurulması için önerge verdi.

MHP'nin acı günü

Kansere yenik düşen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Kızıl, son yolculuğuna uğurlandı.

“Nazillililer daha çok hizmet bekliyor”

Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Yaşar Dokumacı, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın hizmetlerini takdir ettiklerini ancak söz verilip yapılmayan hizmetlerin de her zaman takipçisi olduklarını ifade etti.

Aydın’a 30 milyonluk yatırım müjdesi

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Aydın’dan 54 projeye yaklaşık 30 milyon lira destek sağlanacağını söyledi.

"Vatandaş seni tekrar seçerse başımın üstüne"

Aydın’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara seçim çağrısını yineleyerek, “Sandığı koyun milletin önüne seçim yapalım. Demokrasilerde kural budur. Kimse vatandaştan korkmasın, kaçmasın. Vatandaş seni tekrar seçerse başımın üstüne” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Başkan Çerçioğlu'na övgü

Aydın'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarım işçileri ile çilek hasadı yaptı, Aydın Tekstil alanında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Başkan Özlem Çerçioğlu'nu "Aydın'ı dünyaya tanıtan başkan" sözleri ile övdü.

Kılıçdaroğlu Aydın'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Aydın'a geldi. Kentteki ilk ziyaretini İncirliova'ya yapan Kılıçdaroğlu, kırsal Karabağ Mahallesi'nde üretici ve tarım işçileri ile birlikte çilek hasadı yaptı.

MHP Aydın’da ilçe başkanları toplandı

MHP ilçe başkanlarıyla bir araya gelen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Siyasi mücadelemizi dürüstçe, mertçe, adam gibi yapıyoruz, yapacağız.” dedi.

Toplam 410 haber.