Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Nazilli’de 'dilekçe' krizi

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlandığı iddia edilen ve ‘Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifadelerin yer aldığı dilekçe, ilçede krize neden oldu. AK Partili Abak, dilekçelerle ilgisinin olmadığını söylerken, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık ise dilekçelerin AK Parti Nazilli ilçe Binası'nda hazırlandığını söyledi. Muhtar Açık, "Attığım imzanın arkasındayım'" ifadeleriyle içeriği farklı olan ikinci dilekçeden de haberinin olduğunu belirtirken, Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Erdoğan Dilbaz ise, "Okusaydım imzalamazdım" karşılığını verdi.

Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde belediyenin işçi ve memur maaşlarını ödemekte zorlandığı öğrenildi. Zeki İnal, bunun kamulaştırma yapılan bir evin ödemesinin yapılmasından kaynaklandığı söyledi.

CHP’li Bülbül: 'Yargı kamu adına değil, saray adına karar veriyor'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, belediyelerin yardım toplayamayacağına dair yayımlanan genelgeye ilişkin verilen Danıştay kararı hakkında yazılı açıklama yaptı. 

MHP Aydın Teşkilatları büyük kurultaya hazır

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı öncesinde MHP Aydın Teşkilatları, kentin 17 ilçesini parti afişleriyle donattı. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Aydın Teşkilatları’nın Genel Başkanları Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve izinde olduğunu söyledi. 

Nazillili esnaf CHP'lere dert yandı

Nazillili 25 yıllık esnaf Serkan Bezirgan, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ile Süleyman Bülbül’ün Uzun Çarşı ziyareti sırasında para kazanamadıklarından yakındı. Esnaf Bezirgan, “Devlet yardımı olmadan aile bağlarımız kuvvetli olduğu için ailemin desteği ile bugünlere kadar idare ettik” dedi.  

İYİ Partili Tatlıoğlu’ndan Başkan Özcan’a ziyaret

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Meclis Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Ekonomi Politikaları Başkanı Samsun Milletvekili Erhan Usta, Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ile Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

CHP'li vekillerden Nazilli çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, Nazilli’yi ziyaret etti. CHP heyeti, Nazilli İlçe Örgütü'nde İlçe Başkanı Serkan Sevim, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz, yönetim kurulu üyeleri ve partililerle bir araya geldi. 

İYİ Partili kadınlardan Emekçi Kadınlar Günü’nde açıklama

İYİ Parti Nazilli İlçe Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu. Açıklamayı, İYİ Parti Nazilli Teşkilatı Kadın Politikaları Başkanı Gonca Türk Yelkovan yaptı. 

DEVA Partisi, 1. yılını kutladı

DEVA Partisi Aydın İl Teşkilatı, kuruluşunun birinci yıl dönümünü kutladı. Partililer pazar yerlerini, esnafları ziyaret edip Kızılay'a kan bağışında bulundu.

CHP’li Bülbül, örselenmiş kadın sendromunu gündeme taşıdı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sistematik fiziksel şiddet mağduru kadınların faillerine karşı işledikleri suçların meşru müdafaa hükmü kapsamında değerlendirilmesi için kanun teklifi verdi. 

Arslan: 'Her kadın emekçidir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. CHP Kadın Kolları İlçe Başkanı Gamze Arslan, “Her kadın emekçidir. Kendisinin, çocuklarının, ailesinin ve toplumun geleceği için insanca yaşam kavgası veririz" dedi.

CHP'ye katılan kadınlara rozetleri takıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Örgütü, 8 Mart Dünya Kadın Günü’ne özel, partiye yeni katılan kadın üyeler için üye katılım töreni düzenledi. 

İYİ Partili Öztürk'ten Meral Akşener'e ziyaret

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret etmek için Ankara’ya, partisinin genel merkezine gitti. Ziyaretin çok verimli geçtiğini belirten Başkan Öztürk, “Çok daha güçlenerek Genel Başkanımızın yanından ayrıldık” dedi. 

CHP’li Bülbül'den 'eğitimde kıyak' iddiası

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Çine'de 60 yaş üstü 2 öğretmenin canlı derslere girmelerinin engellenerek İl Milli Eğitim Müdürü'nün akrabasına kıyak yapıldığı iddiasını dile getirdi. 

İYİ Partili kadınlardan emekçi kadınlara tam destek

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ve Kadın Kolları Başkanı Gonca Yelkovan, beraberinde partililerle birlikte Nazilli’de çarşamba günleri kadın üreticiler tarafından kurulan Emek Pazarı’nı ziyaret etti. 

AK Partili Yavuz çiftçilere müjdeyi verdi

AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, hububat-baklagil-dane mısır ve yem bitkileri desteği kapsamında toplam 376 milyon 743 bin liralık destek ödemesinin bugün yapılacağını açıkladı.

CHP'li Bülbül: 'Kimseyi kandıramazsınız'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı hakkında konuştu. 

'İYİ Parti, Aydın'da seçime hazır'

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci ve yönetimi, 17 ilçe başkanı ile birlikte 'seçime hazırız' mesajı verdi.

Yavuz: 'Başkaları konuşur, AK Parti yapar'

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, Karpuzlu’da Devlet Su İşleri (DSİ) yatırımlarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Başkaları konuşur, AK Parti yapar” dedi. 

Toplam 410 haber.