Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

CHP’li Bülbül: 'Kanada soykırım dedi, Türkiye’yi yönetenler hala sessiz kalıyor'

Kanada Parlamentosu’nun Uygur Türkleri’ne uygulanan muameleyi soykırım olarak tanımlamasına ilişkin CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Kanada, Çin’in uygulamaları için ‘soykırım’ dedi. Ancak Türkiye’yi yönetenler bu işe sessiz kalıyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li kadınlardan kadın girişimciye destek ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, kadın girişimci Nurcan Karakaş’ı yeni açtığı iş yerinde ziyaret etti. Arslan, “Kadın esnaflarımızı da ziyaret ediyoruz ve tüm üreten, çalışan, ev ekonomisinde destek olan kadınlarımızın başarılarını kutluyorum” dedi.  

Karacasu’da MHP kurucusu, belediyeye ve parti yönetimine ateş püskürdü

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunda yer alan isimlerden olan Orhan Kayalı, belediye yönetimi ile MHP il ve ilçe teşkilatlarına sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. 

CHP'li Bülbül'den Bakan Soylu'ya üç soru

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya terör örgütleri tarafından kaçırılan kaç rehine olduğunu sordu. 

AK Partili Yavuz: 'HDP, talimatları bizzat Kandil'den alıyor'

HDP’nin terör örgütü PKK’nın TBMM çatısı altında bulunan siyasi partisi olduğunu belirten AK Parti Aydın Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, “HDP, talimatları bizzat Kandil'den almaktadır.” dedi.

İYİ Parti'den kahveci esnafına destek

İYİ Parti Nazilli Teşkilatı İlçe Başkanı Cihat Öztürk ve Divan Kurulu Üyeleri, Kahveciler Odası Başkanı Birol Şenkal’ı makamında ziyaret etti. Başkan Öztürk ve beraberindeki heyet, kahveci esnafına destek amacıyla 10 Bin TL değerinde alışveriş kartı takdim etti.

'Ayşe başkanımız, bu davayı omzunda bir madalya olarak taşıyacak'

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir’in Cumhurbaşkanı’na hakaretten hapis cezası almasını değerlendiren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “Ayşe başkanımız, bu davayı omzunda bir madalya olarak taşıyacak” dedi.

AK Parti İzmir Kongresi'ne Aydın'dan da katılım oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin göreve seçildiği kongreye, Aydın'dan da katılım oldu. 

CHP'li Özdemir'e hapis cezası

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret davasından 11 ay 20 gün hapis cezası aldı. Cezası ertelenen Başkan Özdemir için CHP, konuyu istinaf mahkemelerine götürecek. 

Karacasu'da CHP ve İYİ Parti şehitleri andı, terörü lanetledi

Karacasu'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti İlçe teşkilatları, geçen hafta teröre verilen 16 Gara şehidi ile birlikte bütün şehitleri anıp terörü ve destekçilerini lanetledi.

AK Partili Yavuz'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Yavuz, “PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’ye tek bir laf edemeyen bir genel başkan, Sayın Cumhurbaşkanımıza asla dil uzatamaz.” dedi.

Nazilli Belediyesi’nde milyonluk kıyak iddiası

Nazilli Belediyesi tarafından geçtiğimiz 9 Şubat günü yapılan ve sonrasında iptal edilen Parke Taşı Döşeme İhalesi tartışmaya neden oldu. Teknik Şartnameye eklenen bir madde ile ihaleye 3 firmanın katılabilmesine olanak sağlandığını iddia eden Sineda Beton firmasının sahibi Ali Başol, “Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmemiş bir ihale şartnamesi yapmışlar. İhaleyi KDV dahil 1 milyon 500 bin lira daha düşük teklif vererek kazanmamıza rağmen başka bir firmaya verdiler” dedi.

Çerçioğlu yine listede ilk 5'te

Paradigma Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırma sonucuna göre, "En çok konuşulan Belediye Başkanları" sıralamasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yer aldı 

AK Partili Meclis üyesi partisinden istifa etti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Belediye Meclis Üyesi Erbil Avcı, partisi AK Parti’den istifa etti. Avcı, kararı kendi istediği ile aldığını ve belediye meclis çalışmalarını bağımsız sürdüreceğini söyledi. 

AK Partili Özmen: 'AK Parti'ye esnaf gönlünü açtı'

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, gerçekleştirdikleri ziyaretlerde esnafın kendilerini içtenlikle karşılayıp gönüllerini açtığını söyledi. 

Meclis üyesinden belediye yayınına eleştiri

Karacasu Belediyesi'nin hazırladığı 2020 yılı faaliyet raporuna, CHP'li Meclis Üyesi Muammer Yıldız'dan tepki geldi.

Kalınomuz: 'CHP'li belediyelerimizin arkasındayız'

Aydın'da Memleket Hareketi'nin öncülerinden olan CHP eski İl Başkanı Barkan Kalınomuz, tüm CHP'li belediyelerin arkasında olduklarını söyledi.

CHP'li Bülbül: 'Kapanması gereken santraller hala açık'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, kapatıldıktan sonra geçici faaliyet belgesiyle yeniden açılan termik santrallerin usulsüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi. CHP’li Bülbül, “Bir kısmının da geçici faaliyet belgesinin süreleri doldu ancak hala açık. Santrallerin hangi yasal dayanakla çalıştığını Bakanlık açıklamalı.” dedi.  

Aydınlı siyasiler terörü lanetledi

Irak’ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’nde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili Aydınlı siyasetçiler, sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getirerek terörü lanetledi. 

Toplam 412 haber.