Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

'Çürük yumurta kokusunun nedeni JES'

CHP Aydın Milletvekili ve Jeotermal Araştırma Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, JESDER Başkanı Ufuk Şentürk’ün sözlerine yanıt verdi. Bülbül, “Bakan bile kokunun nedeni JES derken, JESDER başkanı kendini aklama derdinde. Ama sağır sultan bile duydu, çürük yumurta kokusunun nedeni JES’lerdir.” dedi. 

Sayar'ın müjdesine Sevim'den sert eleştiri

Nazilli Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyesi ve Cumhur İttifakı Sözcüsü Bülent Sayar’ın Büyükşehir Belediye Kanunu’nda düzenleme yapıldığı, kırsal mahalle statüsünde bulunan yerleşim yerlerine vergi, harç ve su faturalarında indirimli ücret uygulanacağını duyurmasının ardından CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’den, manidar bir cevap geldi. Sevim, “Bugün kalkmış sanki bu yasayı uzaylılar yapmış gibi davranarak, yeni ayrıcalıklar ve desteklemeleri müjde vermiş gibi davranarak köylümüzün aklıyla alay ediyorsunuz” dedi. 

Bilgi verilmemesini eleştirip, arazinin değerinde alınmasını istediler

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde ekonomik sıkıntılarla boğuşan Tariş'in arazisini, belediye meclisi kamulaştırma kararı aldı. Ortaklar ve meclis üyeleri, kamulaştırma ile ilgili Belediye Başkanı Nedim Kaplan'ın kendilerini bilgilendirmediğini iddia etti.

Toplam 412 haber.