Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Nazilli İYİ Parti’den transfer atağı

Nazilli Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan’ın ardından İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk de partisine yeni isimler kazandırmak için çalışmalarına hız verdi. Göreve geldiği günden bu yana yüzlerce yeni üyeyi partisine kazandıran Öztürk’ün Gelecek Partisi eski ilçe başkanı ile bir araya gelmesi transfer söylemlerine neden oldu.

Kırca, “Nazilli için birlik olalım”

Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Vahap Kırca, Nazilli’nin il olması gerektiğini söyledi. Nazilli’nin 84 yıldır il olmak için beklendiğini belirten Kırca, “Nazilli için sesimizi gür çıkaralım, birlik olalım. Nazilli’yi seven herkes taşın altına elini sokmalı” dedi.

Başkan Cihat Öztürk: “Veli ve öğrenciler çözüm bekliyor”

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, Nazilli’de okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerinin okullarla ilgili şikayetlerine dikkat çekmek için yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Gelecek Partisi Nazilli İlçe Başkanı belli oldu

Gelecek Partisi Nazilli İlçe Başkanlığına Aydın Özsepet getirildi.

Kılıçdaroğlu, Başkan Erden'i tebrik etti

İstanbul’da gerçekleşen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenipazar Belediyesi standını ziyaret ederek Başkan Yüsran Erden’i tebrik etti.

CHP'li Çankır'dan memurları sevindirecek açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aydın İl Başkanı yaptığı basın toplantısında, CHP iktidarında memurların 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceklerini belirtti.

TDP Karacasu İlçe Başkanı 'Demir' oldu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) tarafından, Karacasu İlçe Başkanlığı’na Hasan Demir atandı.

Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı ‘Kırca’ oldu

Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Musa Muça’nın istifasının ardından boşalan başkanlık koltuğuna, Vahap Kırca oturdu.

"Adil bir eğitim sistemini inşa edeceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, çocukların eğitimi için hazır olduklarını belirterek, “Hiçbir ailenin çocuklarının geleceğinden endişe duymadığı, öğretmenlerin güvenle yeni nesilleri yetiştirdiği eşit ve adil bir eğitim sistemini inşa edeceğiz. Geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız.” dedi.

Adil bir eğitim sistemini inşa edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, çocukların eğitimi için hazır olduklarını belirterek, “Hiçbir ailenin çocuklarının geleceğinden endişe duymadığı, öğretmenlerin güvenle yeni nesilleri yetiştirdiği eşit ve adil bir eğitim sistemini inşa edeceğiz. Geleceğimizi karanlıktan kurtaracağız.” dedi.

CHP’li Ulusan’dan iktidara eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semra Uysal Ulusan, iktidar partisinin Nazilli’ye hiçbir faydasının olmadığını savundu.

Bülbül, Bozdoğan'da üreticilerle ve vatandaşlarla bir araya geldi

CHP Aydın Milletvekili ve YDK Üyesi Süleyman Bülbül, Bozdoğan pazarında esnaf ziyareti gerçekleştirip vatandaşlarla bir araya geldi.

Milletvekili Yavuz, Nazilli’de gençlerle buluştu

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Nazilli’de gençlerle kahvaltıda buluştu. AK Parti’li Yavuz, Hangar Cafe Restoran’da düzenlenen programda AK Parti İlçe Gençlik Kolları ile Nazilli Ülkü Ocakları’na bağlı gençlerle bir araya geldi.

Depboylu, Siyasi Etik Kurulu Toplantısı'na katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın eski Milletvekili Deniz Depboylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilen Siyasi Etik Kurulu’nun ilk toplantısına katıldı.

Alptekin, “İşler kontrolden çıktı”

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti Hükümeti’ni sert bir dille eleştirdi. Alptekin, “Memleketimizde ne yazık ki her alanda işler kontrolden çıktı, dengeler şaştı” dedi.

CHP'li kadınlardan eğitime tam destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başlatılan "Yüzler bizimle gülecek" kampanyası sürüyor. Projeye destek veren CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Nilgün Aktaş ve yönetim kurulu üyeleri, ilçede topladıkları yardımlarla öğrencilerin eğitim hayatına dokundu.

Bülbül, "Şirketlerin değil, Aydın'ın vekili olun"

Aydın-Denizli Otoyolu’nda araç garantisiyle yandaş şirketlere kazanç sağlandığını öne süren CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Parti Aydın milletvekillerine tepki gösterdi. Bülbül, “Şirketlerin değil Aydınlı hemşehrilerimizin vekili olun.” dedi.

İYİ Partili başkanlar, hakaretten disiplinde

İYİ Parti Aydın İl Yönetim Kurulu, ilçe başkanları Ahmet Alak ve Ömer Kılınç’ı, il sekreterine hakaret ettikleri iddiasıyla Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Alptekin, “Mustafa Savaş, gerçekleri görmüyor mu?”

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ülkede ekonomik krizin derinleştiğini belirterek iktidara tepki gösterdi. Alptekin, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ı da eleştirdi.

Toplam 433 haber.