Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek

Türkiye'nin en sıcak illerinden olan Aydın'da, yeni haftada hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken, en yüksek sıcaklığının 30 derece olacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da, yeni haftada hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken, en yüksek sıcaklığının 30 derece olacağı tahmin ediliyor.

Aydın genelinde son günlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşerken Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yarından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Konu ile ilgili Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının, il genelinde 13 Mayıs 2024 Pazartesi gününden itibaren artarak mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Aydın’da en yüksek hava sıcaklığı, 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde 30 derece olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Aydın’da 13 Mayıs Pazartesi günü hava sıcaklığı en düşük 14, en yüksek 29 derece olacak. Kentte gün boyunca parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. 14 Mayıs Salı günü hava sıcaklığı en düşük 15, en yüksek 29 derece olacak. Kentte gün boyunca parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. 15 Mayıs Çarşamba günü hava sıcaklığı en düşük 14, en yüksek 30 derece olacak. Kentte gün boyunca parçalı bulutlu hava hakim olacak. 16 Mayıs Perşembe günü hava sıcaklığı en düşük 15, en yüksek 30 derece olacak. Kentte gün boyunca parçalı bulutlu hava hakim olacak.

İHA

Bakmadan Geçme