Kavurucu sıcaklardan etkilenen sincaba elleriyle su içirdi

Nazillili genç çiftçi Raşit Acar, kavurucu sıcakta ormanda susamış sincaba elleriyle su içirdi. Acar'ın yüreklere su serpen hareketi sosyal medyada viral oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aşağı Yakacık (Avra) Mahallesi’nde yaşayan 39 yaşındaki Raşit Acar, ormanlık alanda ot topladığı sırada ağaçta küçük bir sincap gördü. Havanın sıcak olması nedeniyle küçük sincabın susamış olabileceğini düşünen genç çiftçi, Elindeki suyun bir kısmını ağacın dibine döktü. Sincabın oradaki suyu içip tekrar ağaca çıktığını gören Acar, bu kez ağaca doğru yaklaşarak elindeki pet şişeyi sincaba doğru uzattı. Sincabın küçük elleriyle pet şişeyi tutması ve kana kana su içmesi üzerine cep telefonuyla o anaları kaydeden Acar, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede viral olan görüntüler, büyük beğeni topladı.

OLUKLU KERTENKELE'YE DE SU İÇİRMİŞTİ

Dünyadaki tek canlı türünün insanoğlu olmadığını söyleyen Raşit Acar, “Hayatım boyunca her zaman doğayla iç içe oldum. Çiftçi olmamızdan dolayı doğada birçok hayvanla karşılaşıyoruz ama ilk kez böyle bir ana şahit oldum. Küçük sincabın elimdeki şişeden su içtiği o anları da herkesle paylaşmak istedim. Böyle bir manzarayla karşılaştığım için çok mutluyum” dedi. 39 yaşındaki çiftçi Raşit Acar, geçtiğimiz günlerde de karşısına çıkan Oluklu Kertenkele’yi yakalayıp su içirmiş ve ardından halk arasında 'Kör Yılan' olarak bilinen Oluklu Kertenkele’nin kesinlikle öldürülmemesi gerektiğini belirterek, oluklu kertenkelenin çiftçi dostu bir hayvan olduğunu anlattığı bir video yayınlamıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN