Kürşat Başkan'dan Cemevleri hassasiyeti

Nazilli Belediyesi ekipleri Pınarbaşı ve Dallıca Mahallesindeki Cem evlerine yıldırım düşme tehlikesine karşı paratoner koruma tesisatı kurdu.

Kürşat Başkan'dan Cemevleri hassasiyeti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yıldırım düşmesine maruz kalınmaması amacıyla Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Elektrik Birimi personeli tarafından Dallıca Mahallesindeki Eğrek Cem Evi ve Pınarbaşı Mahallesindeki Alevi Kültür Derneği’ne paratoner koruma tesisatı kurdu. 

Havada oluşan akım boşalmasını toprağa akıtan cihazların çapları 200 metre olan paratonerlerin hem bulundukları binaları hem de çevresindeki binaları koruyabilecek sinyalizasyona sahip. Paratonerlerin özellikle yüksek ve metal yapı olan binalarda can güvenliğini sağlayacak şekilde kurulduğunu belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ; “Nazillimizin iki ayrı noktasında bulunan Cem evlerimize kurulan Paratoner tesisatlarının amacının önceliği can güvenliğinin sağlanmasıdır. Ama bunun yanında tesislerde kurulan cihazların elektrik yüksek geriliminden etkilenmemesi için de önem arz ediyor. Dernek Başkanlarımız Mehmet Akyüz ve Halit Civlez Konuyla ilgili taleplerini daha önceden belirtmişlerdi. Söz konusu can güveliği olmasından dolayı tesisin ivedilik ile kurulmasını sağladık. Ayrıca bu çalışmalar yapılırken binaların kötü durumda olan mevcut topraklama değerleri normal standarda altına indirilerek güvenli hale getirildi. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bakmadan Geçme