Naz Naz'da şok

Nazilli Belediyespor Ali Ertürk başkalığındaki yaptıkları yazılı açıklama ile bugün yapılacak olan olağanüstü kongre öncesi istifa etiklerini duyurdu. Yapılan açıklamada, 'Nazilli Belediyespor'un bu pozisyona gelmesinde emeği olanların değil bu kötü duruma düşürenleri tarih unutmayacaktır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kulüp olarak gündeminde satış olan Nazilli Belediyespor’da yönetim krizi yaşanıyor. Kulübün devri için göreve getirilen Ali Ertürk başkanlığındaki yönetim kurulu bugün yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi istifa etti. Geçen sezon ölüp ölüp dirildikten sonra son maçta ligde kalan Naz Naz’da 17 Haziran’da Ünal Önal ve yönetimi görevi Ali Ertürk ve 6 kişiden oluşan geçici yönetime devretmişti. O tarihteb bu tarihe kadar kulübün devri için yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlandı. Temmuz ayında genel kurulda devir yetkisi alan Ali Ertürk ve yönetimi kongre öncesinde görevi bıraktığını kulüp sözcüsü Fatih Kahyaoğlu aracılığıyla açıkladı.

“DERİNDEN ÜZDÜ”

Yapılan açıklamada, “17 Haziran 2023 tarihinde gövdemizi taşın altına koyarak, fedakarca başladığımız görevimize bugün itibariyle tamam diyoruz. Bazı kesimlerin mesnetsiz iddiaları, yorumları, yakıştırmaları, bilginin doğruluğunu teyit etmeden yaptığı yaklaşımlar bizleri derinden üzmüştür.”

“TARİH UNUTMAYACAKTIR”

Defalarca ‘gelin bu işi birlikte yapalım’ dedik denen açıklamada, “ Defalarca çağrıda bulunduk; ‘hadi gelin adını sevda koyduğumuz bu armayı birlikte yüceltelim’ dedik. Fakat her zaman olduğu gibi ses var, icraat yok. ‘Buyurun isteyen arkadaşlar yapsın’ diyoruz kimseden ses yok. Biz yapalım diyoruz ortalık yangın yeri. Bu durum bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Nazilli Belediyespor’un bu pozisyona gelmesinde emeği olanların değil bu kötü duruma düşürenleri tarih unutmayacaktır.”

“ZENGİN BABANIN MÜSRİF EVLADI”

Kulübümü 15 milyon liralık borç ile devraldık diyerek, “50 günlük yönetim içerisinde yaklaşık olarak kulübün 2 milyon liralık borcunu ödeyen, 8 yeni sporcu gencimizi kulübe kazandıran U17’de Türkiye 3’üncülüğü alan, Nazilli’nin evladını takımın başına hoca yapan, kulübün belli bir noktaya gelmesi için iş, özel ve aile hayatından fedakarlık gösteren kulüp yönetimimiz tüm çabalarına rağmen çirkin ithamların konusu haline getirilmiş ve çıkmaza sürüklenmeye çalışılmıştır. Bu süreçte ‘Nazillispor benim evladım diyenleri de gördük, ‘Nazillispor’dan başka destekleyecek kulüp kalmadı mı, başka yerden bakın diyenleri de gördük, ‘Koşun icraya verin, elleri ayakları bağlansın’ diyenleri, kısacası zengin babanın müsrif evladı gibi kulübü bu duruma getirenlerin hepsini tek tek gördük.”

MEDYATİK OLMAYA ÇIKMADIK”

Tribünlere oynamadıklarını ifade edilen açıklamasının devamında, “Bu süreçte hepsinin sözde Nazillispor sevdalıları adı altında kafasını kumun altına gömerek basına demeç verdiğine şahit olduk. Bu işler oraya buraya demeç vermekle olmuyor. Taşın altına illaki elini koymak gerekiyor. Ayrıca doğruluğu olmayan veya yetkisiz ağızlardan çıkan, konuların içine çekilmeye çalışılarak yalnızca kulübün iş ve işlemleri değil kurumsal kimliğine de zarar vermek istenmiştir. Yönetimimiz 50 günlük süreç içinde bunlarla canla başla mücadele etmiş, mali disiplini sağlamış, kötü gidişata dur demiş yine de bir takım çevrelerce hazmedilememiştir. Bizler yönetim olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Kimseden ‘aferin’ beklemedik. Medyatik olmaya çalışmadık. Kimseden makam, rütbe istemedik. Tribünlere oynamadık."

“YÖNETİM KURULU OLARAK İSTİFA EDİYORUZ”

Açıklamanın son kısmında, “Geldiğimiz bu süreçte yönetim kurulumuza yapılan çirkin ithamlara daha fazla konu olmadan, kulübümüzün kurumsal kimliğinin daha da zedelenmesine imkan vermemek adına yönetim olarak istifa ediyoruz. Çıkmış olduğumuz yolda bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini yer verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN