• Haberler
  • Spor
  • Nazilli Belediyespor'un yeni yönetimi görücüye çıktı

Nazilli Belediyespor'un yeni yönetimi görücüye çıktı

Nazilli Belediyespor'da yeni yönetim ilk toplantısını, basın mensupları ile gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Süleyman Urkay ve yönetimi, merak edilen soruları cevapladı.

Nazilli Belediyespor'un yeni yönetimi görücüye çıktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Belediyespor’da yeni yönetim ilk toplantısını, basın mensupları ile gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Süleyman Urkay ve yönetimi, merak edilen soruları cevapladı.

“ÖNCELİK TAKIMI HAZIRLAMAK”

Nazilli Belediyespor için en iyi sonuca varmak istediğini dile getiren Kulüp Başkanı Süleyman Urkay; “Gerçekçi düşünmek gerek, liglerin başlamasına son 15 gün kala devir işleri bitti. 15 gün içinde yeni transferler yapmak ve takımı ilk maça hazırlamak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

“TARAFTAR ÜZÜLÜRSE BEN DE ÜZÜLÜRÜM”

Nazilli Belediyespor’un başarısı için çalışacaklarını kaydeden Süleyman Urkay, “Taraftar üzülürse ben de üzülürüm. Ben Nazilli Belediyespor'un başarısı için geldim. Transfer sürecinde ise çok geç başlamanın dezavantajını yaşıyoruz. Çoğu popüler oyuncu transfer olmuş ve daha az popüler oyuncular kalmış. Ama biz teknik ekibin istekleri doğrultusunda kulübü başarıya taşıyacak olan arkadaşları transfer ediyoruz. Ben futbolda sisteme inanan biriyim” ifadelerini kullandı.

URKAY’IN YENİ HOCAYA İNANCI TAM

Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu’nun tecrübesizliği nedeniyle yöneltilen eleştirilere yanıt veren Urkay, genç hocaya sahip çıktı. Futbolda eleştiri almayan hocanın bulunmadığını aktaran Urkay, “Ali Koç Jesus'u getirdi eleştirdik. ‘Jesus olur mu?’ dedik. Şimdi ben Ali Kemal'i futbolcu olduğu zamandan tanırım, karakterini bilirim. Son dönemdeki başarıları ben takip ediyorum. Ümraniyespor'un Süper Lig'e çıkış sürecinde her hafta görüştüğüm bir kişiydi. Göreve geç geldik. Ben Ali Kemal'in kulübümüzü daha ileriye taşıyacak bilgi ve deneyime sahip olduğu inanıyorum. Tabi bunu sonuçta göreceğiz, benim söylemem pek önemli değil” diye konuştu.

“HEDEF EN ÜST SEVİYEDE LİGİ BİTİRMEK”

Kulüp Başkanı Süleyman Urkay'a yöneltilen başka bir soru ise 'Hedefiniz neler?' oldu. Urkay, "En üst seviyede ligi bitirmek başarı almak. Bir defa Nazillispor kolay kolay yenilen bir takım olmamalı. Bu sezon en yüksek puana oynayacağız" ifadelerini kullandı.

DESTEK İSTEDİ

Önlerinde çok az bir zaman diliminin bulunduğunu dile getiren Kulüp Başkanı Urkay, “Bir takımın sezon başı hazırlığı en az 45 gün sürmelidir. Siz de biliyorsunuz süreci. Göreve geldiğimizde 15 günümüz vardı ve zamandan dolayı dezavantajlı bir durum oluştu. Ama biz bu dönemi en az puan kaybı ile atlatmak istiyoruz. Bunu nasıl başarırız? Taraftar desteği ile, basının desteği ile, elimizden geleni yaparak, oyuncuların ve teknik ekibin daha çok çalışmasıyla başaracağımıza inanıyoruz” ifadelerini kaydetti.

Bakmadan Geçme