Nazilli'de Go-Kart pisti için geri sayım başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yatırımları arasında bulunan Nazilli'de yapılan go-kart pistinde 12 adet karting aracı eğitime hazır hale gelirken, eğitimlerin 2 hafta içerisinde başlanacağı öğrenildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sporun herkes tarafından yapılması, gençlerin spora yönlendirilmesi için il genelinde gerçekleştirilen yatırımlar çerçevesinde Nazilli’deki go-kart pisti yatırımlarında da çalışmalar aralıksız devam ediyor. Nazilli yüzme havuzu bahçesinde yapılan pistte, sıcak asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından teslim edilen 12 adet karting araçları da eğitimlere hazır hale getiriliyor. Güvenlik kriterlerinin de tamamlanmasının ardından, pistte 2 hafta içerisinde eğitimlerin başlaması bekleniyor. Ayrıca geçtiğimiz Ocak ayında ihalesi yapılan 810 metre uzunluk ve 8 metre genişlikteki spor tesisinin, Ekim ayında yapılacak olan büyük bir açılış ile tam kapasite hizmete girmesi planlanıyor.


TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PLANLANIYOR

Geçtiğimiz günlerde teslim edilen 12 kart aracının ardından 10’u profesyonel, 6’sı amatör kullanıcılar için olmak üzere toplam 16 kart aracının daha geleceği öğrenilirken, 6-12 yaş arası başlangıç eğitimleri için mini ve micro kategorilere göre 12 aracın hazır hale getirildiği öğrenildi. Öte yandan pistteki güvenlik kriterlerinin tamamlanmasının ardından, pistte Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun onayı alınarak Türkiye Şampiyonası’nın ilk yarışının yapılması da planlanıyor.

ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Başta engelli bireyler olmak üzere herkesin ulaşabileceği bir tesis haline gelecek olan pist, okul öncesi çocukların gelişiminde ve spor kültürünün onlarda kalıcı olmasına da önemli katkılar sağlayacak. Genç bireylerin sporla tanışabilmeleri ve Türkiye'yi uluslararası arenada başarıyla temsil edebilmeleri adına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projede en kısa sürede antrenman ve eğitimlerin açılması bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN