Nazilli'de İstiklal Marşı'nın kabulünün 102. yıl dönümü kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı, Nazilli'de yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İbn-i Sina MTAL öğretmenleri ve öğrencilerince hazırlanan etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İlçe Jandarma Komutanı Caner Özkul, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Nazilli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş, gaziler, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Nazilli Belediyesi’nin tiyatro salonunda yapılan etkinlikte tiyatro gösterileri sunulurken, resim ve şiir alanında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Nazilli Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in günün anlam ve önemini içeren konuşmasının ardından okullar arası düzenlenen şiir resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz ve İlçe Jandarma Komutanı Caner Özkul tarafından takdim etti.
Programın geri kalan bölümünde öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy’un hayatını, İstiklal Marşı’nın yazılış sürecini anlatan tiyatro gösterileri sergilenerek alkışlarla ilgiliyle izlendi. Program; protokolün, etkinliği düzenleyen öğrenciler ve öğretmenler ile hatıra fotoğrafı çektirmesi, resim, şiir, görsellerle oluşturulan sergi alanını ziyaret etmesiyle son buldu.

Bakmadan Geçme