Nazilli'de on binlerce incir fidanı toprakla buluşacak

Nazilli Belediyesi, üreticiye destek olmak ve verimliliği arttırmak için fidan dağıtım çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 3'üncü etap çalışma tamamlandı.

Nazilli'de on binlerce incir fidanı toprakla buluşacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çalışmalar kapsamında; Durasallı, Güzelköy, Yalınkuyu, Kestel, Demirciler, Kozdere, Haydarlı, Ketenova, Ovacık, Kahvederesi, Aşağı Yakacık, Kocakesik, Gedikaltı, Gedik, Bayındır, Ketendere mahalleleri olmak üzere toplam 16 mahallede 10 bin 750 incir fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Fidan dağıtım kampanyasına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, desteklerinden dolayı Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve ekibine teşekkür etti.

AMAÇ EKONOMİYE KATKI

3. etap dağıtım çalışmasının tamamlanmasına ilişkin konuşan Başkan Özcan; “16 mahalleye 10 bin 750 adet incir fidanını daha ulaştırarak Nazillili üretici hemşehrilerimize 30 bin incir fidanını dağıtmış olduk. Bu projemizin amacı fidanlarımızın üreticimiz, çiftçilerimiz tarafından yıllar içerisinde yetiştirilip Nazilli ekonomisine fayda sağlamasıdır. Hemşehrilerimizi her alanda desteklemeye, yanında olmaya devam edeceğiz. Proje kapsamında emeği geçen ekip arkadaşlarıma, mahalle muhtarlarımıza vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bakmadan Geçme