Nazilli'den afet bölgesine yardım eli

Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi tarafından, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem için yardım toplama kampanyası başlatıldı.

Nazilli'den afet bölgesine yardım eli
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Acil olarak bölgeye intikal etmek üzere; battaniye, çorap, yağmurluk, kişisel kışlık giysi, eldiven, bere, atkı, çocuk bezi, uyku tulumu, çocuk ve büyükler için bot ile benzeri ihtiyaçlar Nazilli Belediye Meydanı’nda kurulan çadırda toplanacak.

“NAZİLLİ’MİZ TEK YÜREK”

Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Özcan; “Dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla. 7,7 büyüklüğündeki deprem çevre illeri de sarsarak başta Kahramanmaraş olmak üzere Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da çok sayıda bina yıkılmasına neden oldu. Gerçekten çok acı. Deprem bölgelerinde arama kurtarma ve yardım faaliyetleri sürerken olumsuz hava koşulları da mağduriyeti arttırıyor. Devletimiz orada gereğini yapıyor. Biz de burada Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi olarak deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yardım tırı hazırlıyoruz. Özellikle kış aylarında önem arz eden eşyaların toplanması için her zamanki gibi Nazilli’miz tek yürek olacaktır” dedi.

7 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar toplanan yardımlar ivedilikle deprem bölgesine ulaştırılacak.

Bakmadan Geçme