Nazillili Gerçekten'den halterde milli gurur

Nazilli Belediyespor sporcusu Burcu İldem Gerçekden, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu. Gerçekden bu başarısıyla Aydın'a büyük gurur yaşattı.

Nazillili Gerçekten'den halterde milli gurur
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazillili milli halterci Burcu İldem Gerçekten’in katıldığı Avrupa Halter Şampiyonası Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlendi. Şampiyonaya Türk Milli Takımı adına kız ve erkeklerden oluşan toplam 23 sporcu katıldı. Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonası'nda 17 yaşındaki Nazillili sporcu Burcu İldem Gerçekten ise Genç Bayanlar 76 kiloda Türkiye'yi ve Aydın'ı temsil etti. Yüksek mücadelelere sahne olan şampiyonada Gerçekden, koparmada 92, silkmede 116 olmak üzere toplamda 208 kiloluk derecelerle Avrupa ikincisi oldu.

“ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”

Burcu İldem Gerçekden’e tebrik eden Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Madalya alan sporcularımızı, gönülden tebrik ediyorum. Türk halterinin gelecek vaat eden isimlerinden biri olan Burcu İldem Gerçekden, başarılı performansıyla göz doldururken, Milli Takım adına da önemli bir başarıya imza atmış oldu. Ülkemizi uluslararası arenada gururla temsil eden genç haltercimiz Burcu İldem Gerçekden'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz" dedi.

Bakmadan Geçme