Nazillili pazarcıdan örnek hareket

Nazilli'de pazarcılık yapan Adnan Sevim, tezgahında alışveriş yapan bir kadın tarafından unutulan para ve altın dolu çantayı Nazilli Belediyesi Zabıta ekiplerine teslim etti. Sevim'in bu hareketi herkese örnek oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Altıntaş Mahallesi’nde Kurban Bayramı için kurulan arefe pazarından alışveriş yapan ve ismi öğrenilemeyen bir kadın çanta dolusu altın ve parayı pazarcının tezgahında unuttu. Kadın gittikten sonra çantayı fark eden eski minibüsçülerden ve pazarcı Adnan Sevim, hemen kadını aramaya başladı. Arefe günü olması sebebiyle kalabalık olan pazarda kadını kaybeden Sevim, çantayı alıp baktığında yüklü miktarda kıymetli eşya ve para görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Bir süre satış yaptığı pazarda kadının gelmesini bekledi. Kadın gelmeyince Adnan Sevim çantayı zabıta ekiplerine teslim etti.

İNŞALLAH BAYRAMI ZEHİR OLMAZ


Çantayı unutan kadını pazarda her yerde aradığını fakat bulamadığını ifade eden Adnan Sevim, “Bir süre belki yine tezgaha gelir diye bekledim. Gelen giden olmadı. O sırada zabıta geçiyordu. Onlara durumu anlattım. Yanımda çantayı açtılar. Çantada altın ve yüklü miktarda para çıktı. Zabıtaya teslim ettim. Bende düğün yapacağım Hızır mı yetiştirdi bunu acaba dedim. Şaka bir yana vatandaşın bayramı zehir olmasın inşallah eşyalarına kavuşur. Ama bu pazarda sık yaşanıyor. Vatandaşlarımıza uyarım yüklü eşyalarla Pazar gibi yerlere gelmesin” dedi.

VATANDAŞ PAZARCIYA YEMEK SÖZÜ VERDİ

İsmini vermek istemeyen kadın zabıtaya giderek içinde yaklaşık 400 bin liralık para ve ziynet eşyası bulunan çantasını teslim aldı. Kazdın pazarcı Adnan Sevim'i arayarak teşekkür etti. En kısa zamanda yemek ısmarlayağını belirtmiş.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN