Aydınlı tır şoförünün ne kendisi var ne cenazesi

Aydınlı tır şoförü Mehmet Çakır (42), 542 gün önce İtalya açıklarında çıkan feribot yangınında kayboldu. Kendisinden o tarihten beri haber alınamayan Çakır'ın eniştesi Davut Gür (53), 'Bizim tek istediğimiz Mehmet'in cenazesi. Başka hiçbir isteğimiz yok. Annesi her gün ağlıyor. Ne ölüsü ne dirisine ulaşabildik' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aydınlı tır şoförü Mehmet Çakır’dan 542 gündür haber alınamıyor. İtalya'ya gitmek üzere Yunanistan'ın Igoumenitsa şehrinden ayrılan feribotta, 18 Şubat 2022'de Korfu Adası yakınlarında yangın çıktı. Çakır’da yangın çıkan feribotun içindeydi.

237'si yolcu, 51'i mürettebat 288 kişinin bulunduğu feribottaki yangına, arama-kurtarma ekipleri müdahale etti. Yangın sırasında feribotta olduğu belirtilen 27 Türk vatandaşından 26'sı kurtarıldı ancak 9 yıllık tır şoförü Mehmet Çakır'dan haber alınamadı. 

EN SON ARKADAŞI GÖRDÜ

Çakır'ı, feribot yangınından kısa süre önce arkadaşının gördüğü de ortaya çıktı. Arkadaşıyla yemek yiyen Çakır'ın daha sonra tıra gittiği, yangın başlayınca da arkadaşının gemide aradığı ancak bulamadığı öğrenildi. 
Mehmet Çakır'ın Aydın'da oturan akrabaları, 542 gün geçmesine rağmen Çakır'dan hala haber alamadı. Öte yandan, yanan feribottaki 4 cesetten 1'inin Çakır'a ait olabileceği ihtimali ile DNA testi örneği verdi ancak herhangi bir sonuç çıkmadı.

“HİÇBİR GELİŞME YOK”

Mehmet Çakır'ın eniştesi Davut Gür, "Hiçbir gelişme yok. Yunanistan'da Türk konsolosluğuna ulaşamıyoruz. Art niyetli olduklarını düşünmüyorum ama anladığım kadarıyla onların da elinden gelen bir şey yok. Fakat bizle iletişime geçmelerini istiyoruz. Bizim tek istediğimiz; Mehmet'in cenazesi. Başka hiçbir isteğimiz yok. Annesi her gün ağlıyor. Ne ölüsü ne dirisine ulaşabildik" diye konuştu.

Ailenin çok zor zamanlardan geçtiğini belirten Gür, "Aile normal hayatına dönmek istiyor ancak bu kolay değil. Annesi, mahalleden TIR geçtiğinde ağlamaya başlıyor. Mehmet'in evlenmesini istiyordu. Düğün gördüğünde aklına oğlu gelip, ağlamaya başlıyor. En azından mezarı belli olsa. Gidip ziyaret eder, biraz olsun rahatlar. Tek isteğimiz; cenazemize ulaşmak" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN