Başkan Özcan'ın acil toplantı çağrısına geniş katılım

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan müteahhit, mimar ve mühendislerle yaptığı toplantıda geçtiğimiz yıl ilçe genelinde çalışmalarına başlanan deprem master planının hızlandırıldığını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, İnşaat Mühendisleri Odası Nazilli Temsilcisi Mustafa Düzgün, Mimarlar Odası Temsilcisi Mustafa Özhan, Müteahhitler Derneği Başkanı Remzi Erdemci, Aydın İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Serap Oymak, müteahhit, mimar ve mühendisleri makamında konuk etti.

Göreve geldiği ilk günden bu yana olası bir deprem için hazırlıkların sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Özcan, bugüne kadar ilçe genelinde ücretsiz rezonanslı ölçüm yaptırıldığını, deprem toplanma alanlarına ilişkin proje hazırlandığını ve ünlü profesörlerin katıldığı seminerlerde vatandaşlara deprem çantası dağıtıldığını söyledi. Öte yandan pazar alanı ve otopark olarak planlanan noktalarda güneş enerjisi ve su kaynağı bulunan çadır kent için hazırlık yapıldığını söyleyen Başkan Özcan, tüm bunlara gerek kalmadan şehrin genişleme alanın kuzeye kaydırılarak imar planlarında değişiklik yapılacağını ifade etti.

HİBE DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU YAPILACAK

Nazilli’nin önceliğinin sağlam zeminlere kurulmuş dayanıklı yapılar olduğunu dile getiren Başkan Özcan; “10 hektarlık alanda mikro ölçümleme yaptık. Şehrin belirli noktalarının imara kapatılması ve yeni imar bölgelerinin belirlenmesi için çalışmalarımızı yaparak konu ile ilgili hibe desteği için başvurularımızı gerçekleştireceğiz. Aynı acıların tekrar yaşanmaması için hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Tüm paydaşlarımız, 14 üniversite ve 42 akademisyenimizle diri fay hatlarını göz önünde bulundurarak şehrimizin imar alanlarının yeniden düzenlenmesi için çalışıyoruz. Nazilli için önceliğimiz budur” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN