Kültür Sanat

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli kültür sanat haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Kültür Sanat Haberleri

Nazillili sanatçı Dereli'den yeni single

Nazillili sanatçı Ali Dereli, oyunculuğunun yanı sıra müzikle olan bağını hiç koparmayıp yıla damgasını vuracak ‘Hak edecek misin?’ isimli yeni şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu. 

Caferli Mahallesi'nde şenlik var

Kuşadası Belediyesi'nin, doğal güzelliği ile ön plana çıkan Caferli Mahallesi'nde özgün mimari yapının korunması amacıyla inşaatlarda geleneksel dokuya uygun malzeme seçimini zorunlu kılması çevreciler tarafından sevinçle karşılandı. Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu, "Kuşadası Belediyesi'ne bu konuda gösterdiği özen ve hassasiyet dolayısıyla çok teşekkür ediyorum" dedi.

Priene Antik Kenti, ziyaretçilerini bekliyor

Şehirciliğin ve kent planlamasının ilk örneği olan Aydın’daki Priene Antik Kenti, düzenli caddeleri ve ayakta kalmış binalarıyla görenleri büyülüyor. Makedonya Kralı Büyük İskender’in adeta gözdesi olan Priene Antik Kenti, sahip olduğu antik dönem mimarlığının birçok yapısıyla ziyaretçilerini bekliyor. 

Bambu çubukları ve hasırla tasarladığı aynalar, yoğun talep görüyor

Nazilli'de yaşayan Songül Manisalı, hasır ve bambu çubuklarını kullanarak ayna tasarlıyor. Çeşitli aksesuar modelleri üreterek bambu çubukları ve hasırlarla aynaları süsleyen Manisalı, tasarladığı aynaları Türkiye’nin dört bir yanına göndererek aile ekonomisine kazanç sağlıyor. 

Kuşlar üşümesin diye saray yavrusu yaptı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde yaşayan Bekir Ayyılmaz, yaptığı kuş eviyle "Helal olsun" dedirtti.

Toplam 50 haber.