Kadın Sağlığı Eğitim Projesi toplantısı yapıldı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kadınların sağlığının korunması ve sağlıklı yaşam için Nazilli E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda Kadın Sağlığı Eğitim Projesi'nin eğitim toplantısı yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kadınların yaşam kalitelerini yükseltmek ve kadınların sağlığını korumak amacıyla hayata geçirilen “Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’nin eğitim toplantısı Nazilli E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda yapıldı.

Nazilli E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un eşi Aylin Arısoy, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Esin Ülkü Beyazit, Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Saliha Altıntaş, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Gülnur Saruhan, Nazilli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şule Akbaş, kadın gardiyan çalışanları, kadın tutuklu ve hükümlüler katıldı.

KADINLARIN SORULARI CEVAPLANDI

Konuşmaların ardından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Gülnur Saruhan tarafından meme kanseri, serviks (rahim ağzı) kanseri, kolorektal (Kalın Bağırsak) kanseri, Kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, sigara, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı ve sağlığa zararları, sağlıklı beslenme, obeziteden korunma ve diyabet, normal doğum ve emzirmenin önemi, organ bağışı ve önemi, akılcı ilaç kullanımı, kadına yönelik şiddet ve benzeri kadın sağlığı ile ilgili eğitim sunumu gerçekleştirildi ve sorular cevaplandırıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN