Öğrencilerin masraflarını karşılamak için el emekleri tezgaha dizildi

Nazilli'de Yunus Emre 4-6 yaş Kuran kursu imece usulüyle yaptığı kermesin gelirlerini öğrencilere bağışlayacak. El emeği ile yapılan lezzetleri satın almak için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Nazilli Müftülüğü’ne bağlı Yunus Emre 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinin masraflarını karşılamak amacıyla kuran kursu derneği tarafından kermes gerçekleştirildi. Nazilli Belediye Meydanı’ndaki kermes için veliler ve dernek üyeleri evlerinde imece usulü el emeği yapılan ürünleri satarken, bunun için ilçenin en kalabalık günü Perşembe günü seçildi.

HER ŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN

Derneğin başkanı Hüseyin Şakru kermesle ilgili olarak şunları söyledi: “Kursumuzda öğrencilerimize günde bir öğün yemek veriyoruz. Bunun dışında oyuncakları ve diğer kırtasiye malzemelerini de biz karşılıyoruz. Öğrencilerimizin masraflarını karşılamak için dernek yönetimimiz ve velilerimiz el birliğiyle hazırladığımız ürünleri halkımızın beğenisine sunduk.”
Yunus Emre Kuran Kursu’nun kermesinde aşure, keşkek ve tavuklu pilavın kepçesi 20 liradan, börek 7, kek 8, çiğ köfte 10, mercimek köftesi 8 liradan satıldı. Yaprak sarma ise 20, 35, ve 70 liralık paketler halinde satışa sunuldu. Dernek başkanı Hüseyin Şakru’nun aza olarak görev yaptığı Zafer Mahallesi’nin Muhtarı Mustafa Certel kermese gelip alışveriş yaparak dernek üyelerine destek verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN