Sağlık

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli sağlık haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Sağlık Haberleri

Çocuklardaki dikkat eksikliğine karşı aileleri uyardı

Aydın’da Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. İsmail Yasir Kırtıl, dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun (DEHB) okul öncesi dönem ve okul çağı çocuklarında belirgin hale gelen bir bozukluk olduğunu kaydetti. Kırtıl, “Periyodik olarak tekrarlar yaptırın. İletişimin açık ve net olmasını sağlayın” diyerek aileleri uyardı.

Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi, hizmete açıldı

Aydın’da sağlık, yangın, güvenlik ve benzeri acil durumla karşılaşan vatandaşların sadece ‘112’ numarasını arayarak ulaşmasına imkan sağlayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi, hizmete açıldı.

Aydınlıların şifa için başka illere gitmesine gerek kalmadı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi’nde, Yeni Nesil Genom Dizileme (NGS-Next Generation Sequencing) Sistemi hizmet vermeye başladı. 

Aydın'da 139 bin 773 kişiye koronavirüs aşısı yapıldı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 41 günde toplam 139 bin 773 bin kişiye aşı yapıldığını açıkladı. 

Nazilli’de larva mücadelesi başladı

Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce ilçe genelinde larva üreme noktalarına yönelik ilaçlama çalışmalarına başlandı. 

Aydın’da vaka sayısı arttı

Aydın’da önceki hafta 35.21 olan koronavirüs vaka sayısı 37.71 olarak açıklandı. 

Karacasu'da geçici hastane binası belli oldu

Aydın'ın Karacasu ilçesinde yerine yenisi yapılacağından dolayı yıkılacak olan İlçe Devlet Hastanesi için geçici yer arayışı sonuçlandı. Kaymakam Ahmet Soley, bir değişiklik olmazsa Nilay Öğrenci Pansiyonu’nun geçici olarak hastaneye dönüştürüleceğinin büyük oranda netleştiğini söyledi. 

Vali Aksoy, 'Normalleşmek istiyorsak kurallara uyacağız'

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 1 Mart’tan itibaren geçilecek normalleşme süreciyle ilgili Aydınlılara uyarıda bulundu. Vali Aksoy, “Normalleşmek istiyorsak kurallara uyacağız” dedi. 

Vurulan şahinin kanadına platin takıldı

Aydın'da duyarsız vatandaşlar tarafından vurularak kanadından yaralanan şahin, tedavi altına alındı.

Mustafa hayaline kavuştu

Aydın'ın Germencik ilçesinde SMA ve ölümcül kas hastası 3 yaşındaki Mustafa Duru'nun yürüteç ve mikro tekerlekli sandalye hayali, hayırsever vatandaşların desteğiyle gerçekleşti. Mustafa'nın yüzü, başlatılan yardım kampanyası kapsamında 45 bin lira toplanarak alınan yürüteç ve tekerlekli sandalyeyle güldü. 

Organlarıyla, 3 kişiye can oldu

Aydın'ın Çine ilçesinde beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan Ergün Türkeş’in (48), beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı. Türkeş, karaciğeri ve 2 böbreği ile 3 hastaya can verdi.

Vali Aksoy’dan koronayla ilgili sevindiren açıklama

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın’ın koronavirüs vaka sayıları en düşük olan büyükşehir illeri arasında 7’nci sırada olduğunu söyledi. Vaka sayılarının daha aşağıya çekilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Aksoy, Mart ayı ile birlikte normalleşme süreciyle ilgili adımların atılacağını ifade etti. 

Türküden esinlendi, hastane mikrobuna çare buldu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Teknokent’te faaliyet gösteren firmasıyla bilimsel buluşlara imza atan Hakan Başlık, “Hastane önünde incir ağacı” türküsünden esinlenerek incir yaprağından yaptığı karışımla hastane mikrobuna çözüm buldu. Başlık, kutsal kitaplarda yer alan incirin bilinmeyen bir özelliğini daha ilk kez ortaya çıkardığını söyledi. 

Başkan Erol, koronavirüs aşısı oldu

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, koronavirüs aşısı yaptırdı. Başkan Erol, “Gece-gündüz var gücüyle Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımıza minnettarız.” dedi.

Nazilli'de aşı izdihamı korkuttu

Nazilli’de koronavirüsle mücadele kapsamında randevu sistemiyle uygulanan aşılama sürecinde aşı merkezlerindeki kalabalık görüntüler korkuttu. Aşı yapılan kişilerin merkezlerde 15 dakika gözlemlenmesi ve yeni aşılamaya gelenlerin oluşturduğu izdiham endişeye yol açtı. 

Bakan Koca, Aydın'ın vaka sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, son 1 haftada Aydın'da Kovid-19 vaka sayısının yüzbin kişide 35,21 olduğunu belirtti. 

Minik Yakup, kök hücre aşısı oldu

Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi onaylanan 1 yaşındaki Aydınlı Yakup Efe Ertürk, ilk kök hücre aşısını oldu. Baba Kenan Ertürk, emeği geçenlere teşekkür ederek oğlunun sağlığına kavuşması için vatandaşlardan dua etmelerini istedi. 

Aydın'da 71 bin koronavirüs aşısı yapıldı

Aydın'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 71 bin 779 aşı yapıldı.

Aydın'da 1.5 milyonluk korona cezası

Aydın'da koronavirüsle ilgili yapılan denetimler sonucu kurallara uymayanlara 1 milyon 490 bin 978 lira para cezası uygulandı.

Toplam 162 haber.